Tel.: 04823127186      Mail: murat@ipekyolgumrukleme.com

Çalışma Prensiplerimiz / Kurumsal

• Gümrük Müşavirliği mesleğini; gümrüğe gelen malın ithalatı ve ihracatından ziyade fizibilite aşamasından nihai sonuca kadar olan süreçte müşterilerimizi doğru bir şekilde yönlendirmek ve işlemlerini zamanında ve hatasız olarak sonuçlandırmak olarak görmekteyiz.

• On-Line beyanname tescil amacı ile; Gümrük İdarelerinin Modernizasyonu kapsamında faaliyete geçen EDİ (Electronic Data Interchange - Elektronik Veri Transferi) ve E-Birlik sistemlerini kullanmaktayız. Bu sistemler ile işyerinden gümrüklerle ve ihracatçı birliklerine direk bağlantı kurulmuş olup, beyanname tescil işlemlerini ve ihracatçı birlikleri işlemlerini işyerinden yaparak sizlere daha kaliteli ve hızlı hizmet vermekteyiz.

• İşlemleriniz ile ilgili evrak temini ve teslimi kuryelerimizle yapılmakta, dijital arşivleme ile geçmişe yönelik bilgi ve belgeler saklanmaktadır.

• İyi iletişim, ekip çalışması, insana yatırım, müşteri memnuniyeti, etik değerlere bağlı kalmak ve ticari sırların korunması şirket prensiplerimizdir.

“ HİZMET ANLAYIŞIMIZ ÇERÇEVESİNDE, EYLEM PLANLARIMIZI OLUŞTURURKEN VE BUNLARI HAYATA GEÇİRDİĞİMİZDE DİKKATE ALDIĞIMIZ, HATTA BUNLARI FİRMA KÜLTÜRÜMÜZ OLARAK BENİMSEDİĞİMİZ TEMEL BAZI HUSUSLAR VAR. BUNLARI, HİZMET SAĞLADIĞIMIZ FİRMALARIN BİZLERDEN BEKLENTİLERİ OLARAK GÖRMEKTE VE BU BAŞLIKLARA ÖNEM GÖSTERMEKTEYİZ.”

1. Güvenilirlik : Bizler, doğru ve düzgün olmayan vaatler, bilgilendirmeler ve işlemler sonucunda elde edilen kârın, aslında zararın başlangıcı olduğunun bilincindeyiz. İş ortaklarımız olarak benimsediğimiz tüm müşterilerin, bizimle tek bir işlemlerinde birlikte olmaları yerine, şirketlerimiz varoldukça, kurulan profesyonel iş birliği ve dostluğu sürdürmelerini amaçlarız. Kısa süreli yüksek kazançtan ziyade, uzun vadeli öz kazancı tercih etmekteyiz.

2. Zaman Kısıtlarına Uyma : Bizim için, çalışmanın her aşamasında işlerin istenen ve anlaşılan zaman içinde tamamlanması büyük önem taşır. İhtiyaçları doğru zamanda, istenen şekilde karşıladığımız ve karşılayacağımız iddiasındayız.3. Etkin ve Verimli Müşteri Hizmetleri Yönetimi : Müşterilerimizin beklentilerini iyi anlamak ve buna uygun planlama yapmak için, tüm detayların üzerinde duruyoruz. Müşterilerimizin isteklerine en kısa sürede cevap verirken, bazı durumlarda, sorun çıkmadan gerekli uyarıyı yapıp, birlikte önlemler alınmasını sağlıyoruz. Bizimle, müşterilerimiz, tüm personel ve üst düzey yöneticilere istediğinde ulaşma imkanı buluyor.

4. Uzmanlık : Uzun yıllardan beri, kendi konumuzda derinlemesine uzmanlaştığımız için, Türkiyedeki ve başka ülkelerdeki uygulamaları yakından takip ediyor ve gerektiğinde müşterilerimizi bilgilendiriyoruz. Biz bu konularda müşterilerimizden ilerde olmak istiyoruz ki, onlara zaman kazandırıp, doğru yönlendirelim. Biz bunlar için varız.


5. Problemlere Yaratıcı Çözümler Getirme : Ülkemizde sık sık yaşadığımız gibi piyasalarda ani değişikliklerin yaşanması çok muhtemeldir. Nasıl bir sözleşme yapılırsa yapılsın, sözleşme süresince beklenmedik ve sözleşmede yer almayan durumların çıkması sonucunda, yaratıcı çözümler üretmeye çabalayarak, müşterilerimizin zor durumda kalmasını ve dolayısıyla maddi ve manevi zarara uğramasını önlemeyi amaçlıyoruz.